Pokerowe ABC

Pokerowe ABC

Poradnik dla początkujących graczy w pokera texas holdem


Zafascynowałeś się grą w pokera? Byłeś w kasynie, grałeś u znajomych a może nawet online? Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o grze w pokera?

Co sprawia, że jedni gracze prawie zawsze z Tobą wygrywają? Co zrobić, żebyś to TY ogrywał innych? Gdzie tkwi sekret?

Czy nadal będziesz wierzył w hazardowe „szczęście w kartach” czy jednak jesteś gotowy poznać podstawy gry i ugruntować fundamenty do zostania graczem, który częściej odchodzi od stołu z pieniędzmi niż bez nich?

Jesteś w dobrym miejscu. Pokerowe ABC to seria 12-tu krótkich, przystępnie napisanych artykułów, które wprowadzą Cię w podstawy pokerowych rozgrywek, strategii, formatów gry i szybko pozwolą odskoczyć poziomem od rekreacyjnych graczy, którzy nadal liczą tylko na łut szczęścia i proste do odczytania blefy. Jeśli chcesz, aby byli sponsorami Twoich pokerowych sesji – czytaj dalej!


Część 1 – Jak znaleźć najlepsze miejsce do gry w pokera

Nie wiesz gdzie zacząć przygodę z pokerem online? W tym artykule doradzimy na co zwrócić uwagę w poszukiwani solidnego poker-roomu w Internecie.

Czytaj dalej : Jak znaleźć najlepszy poker-room online? 


Cześć 2 – Pierwsze kroki w internetowym poker-roomie

Pierwsze chwile w internetowym salonie pokera mogą przyprawić o ból głowy… Tyle opcji, tyle wydarzeń, tyle gier. Ale spokojnie, wyjaśnimy co i jak. Za chwilę poczujesz się jak ryba w wodzie! 

Czytaj dalej: Pierwsze kroki w internetowym salonie pokera


Cześć 3 – Zarządzanie pokerowym kapitałem

Jak duże pieniądze możesz poświęcić na naukę i gdzie z nimi zagrać? Jakie stawki będą odpowiednie dla Twojego budżetu? Dowiedz się więcej co to jest bankroll i jak nim zarządzać!

Czytaj dalej : Zarządzanie pokerowym kapitałem


Cześć 4 – Znaczenie pozycji w pokerze

Pozycja w pokerze to kolejność w jakiej grają w rozdaniu pokerzyści. Dla początkujących nie ma to znaczenia – liczą się przecież karty w garści, tak? 

Nie.

Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć dlaczego! Znaczenie pozycji w pokerze.


Część 5 – Zakresy rąk w pokerze

Z czym wchodzić do gry, z czym od razu pasować? Jak nie ulegać pokusie „a może coś dojdzie…”? Wyjaśniamy podstawy oceny otrzymanych na starcie kart.   

Jeśli nie chcesz na dłuższą metę być na minusie, ta wiedza jest niezbędna!

Czytaj dalej: Zakresy rąk w pokerze


Część 6 – Rodzaje graczy pokerowych

Tysiąc twarzy przy stoliku się zdaży… To prawda, ale większość będzie reprezentować jeden z czterech stylów gry. Jaki…? 

Czytaj dalej: Rodzaje stylów graczy pokerowych


Część 7 – Blefowanie na najniższych stawkach

Blef – każdy nowicjusz na niego liczy i każdy się przeliczy. Ale jeśli wiesz jak go sprzedać, w którym momencie i komu – raczej będziesz do przodu.

Nic na przypał, ten wygra kto przeczytał: Blefowanie na najniższych stawkach


Część 8 – Turnieje czy cashówki

Dwa podstawowe formaty gry w pokera. Zorganizowany turniej, w którym musisz wytrwać do końca (młodzież mówi na to „battle royal”…) czy szybka rozgrywka bez zobowiązań? Ty decydujesz, my tłumaczymy niuanse!

Czytaj dalej: Pokerowe formaty – turniej i gry cash (stolik)


Cześć 9 – Podstawowa strategia w turniejach satelitarnych

Satelita to turniej eliminacyjny do dużego turnieju z dużymi wygranymi. Gramy o bilet do szansy na fortunę. Jak zwiększyć swoje szanse…?

Czytaj dalej: strategia podstawowa w pokerowych satelitach


Część 10 – Stoliki typu ZOOM

Rozgrywki typu ZOOM od kilku lat są przebojem w pokerowych salonach online. Dzięki sile komputerów zarządzających graczami, możemy być przenoszeni ze stolika do stolika w przeciągu sekund – a więc gra toczy się non-stop.

Kiepskie karty? Klikasz FOLD i zaraz grasz dalej!

Czytaj więcej: Stoliki typu ZOOM


Część 11 – Miniturnieje Spin & Go

Turniejowa odpowiedź na stoliki typu ZOOM. Liczy się szybka rozgrywka w trybie turniejowym plus dreszczyk emocji przy losowaniu puli nagród. Turnieje na adrenalinie! 

Czytaj dalej : Miniturnieje Spin & Go


Część 12 – Przechodzenie na wyższe stawki

Masz opanowane podstawy? Potrafisz wyjść na plus na groszowych stolikach? Może czas wypłynąć na głębsze wody i zagrać grubiej…?

Czytaj dalej: Przechodzenie na wyższe stawki