Jak wybrać dobrego bukmachera w Sieci?

Jak wybrać dobrego bukmachera w Sieci?

Internetowych bukmacherów są setki. Codziennie w Sieci pojawiają się nowe marki, inne znikają. Jak w tym gąszczu wybrać tego, któremu powierzymy swoje pieniądze? Na co należy bezwzględnie zwracać uwagę przed pierwszą rejestracją i depozytem?  Zapraszamy do przewodnika po świecie internetowych bukmacherów.

A więc zdecydowałeś się postawić zakład u bukmachera. Ale u którego? Po pierwsze, zanim założysz konto i wpłacisz jakieś pieniądze, powinieneś zrobić choćby pobieżny rekonesans. Internet jest pełen różnego rodzaju for o tematyce bukmacherskiej – tam znajdziesz kilka powtarzających się nazw. To są ci bukmacherzy, których powinieneś brać pod uwagę przy wyborze tego swojego.

Oczywiście możesz poczytać opinie użytkowników na temat wybranego buka lecz nie powinieneś tylko na tym opierać swojej decyzji co do przyszłego wyboru. Tak, jak na forach jest wielu obiektywnych komentujących, tak zdarzają się także ci, którzy za swoją przegraną winią bukmachera i przez negatywny wpis chcą dać upust swojemu rozgoryczeniu. Także zbyt entuzjastyczne wpisy mogą sugerować, że nie wszystko jest w porządku – wiele dużych firm płaci użytkownikom za pochlebne wpisy. Na początek najlepsza będzie lektura niezależnych stron o tematyce bukmacherskiej, które po prostu na zimno porównują oferty każdego z buków i na tej podstawie dokonują obiektywnej oceny. Na jednym z takich portali właśnie jesteś – więc jeśli nie chcesz czytać dalej i ufasz naszej ocenie, SPRAWDŹ LISTĘ NAJLEPSZYCH BUKMACHERÓW online wg. portalu Hazardowo.com

Wybór bukmachera – na co zwracamy uwagę

Powiedzmy, że z całej masy bukmacherów, którzy swoje usługi oferują w Internecie wybrałeś kilku tych, których postanowiłeś obdarzyć wstępnym zaufaniem. Czas przyjrzeć się co każdy z nich ma nam do zaoferowania i jak to wygląda na tle innych.

Po pierwsze powinieneś porównać ofertę kursową każdego z branych pod uwagę bukmacherów. Wbrew pozorom kurs na konkretne zdarzenie może się znacząco różnic u różnych operatorów. Od tego jak wybierzesz może przecież zależeć wysokość Twojej wygranej a więc to, po co w ogóle postanowiłeś zakładami sportowymi się zainteresować. Możesz to zrobić samodzielnie odwiedzając strony wybranych buków lub skorzystać z jednej z wielu internetowych porównywarek dostępnych w specjalistycznych serwisach bukmacherskich.

Drugą kwestia, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest wielkość oferty jako takiej. Czy bukmacher oferuje tylko zakłady na wydarzenia sportowe czy może także na inne? Czy możliwe są zakłady live? W ofercie każdego porządnego buka powinny się znajdować zakłady odwrotne, zakłady długoterminowe, zakłady zawierane na różnego rodzaju okoliczności (np. sytuacje w meczy piłkarskim), zakłady proste, zakłady kombinacyjne czy zakłady typu teaser czyli zakłady z dowolnie wybieranym handicapem.

Kolejna rzecz to bonusy. Każda firma hazardowa oferuje różnego rodzaju bonusy mające skłonić gracza do dokonania depozytu i gry na wybranej platformie. Regułą w tej branży są większe lub mniejsze bonusy za pierwszy depozyt (tzw. bonus powitalny) czy polecenie serwisu znajomemu. Warto się przyjrzeć czym dana firma chce nas skusić i po prostu policzyć gdzie nam się najbardziej będzie opłacało nie tylko wpłacić pieniądze ale także dłużej pograć.

Bezwzględnie przed pierwszym depozytem powinniśmy także przeczytać regulamin serwisu. Wbrew pozorom regulaminy różnych bukmacherów mogą się od siebie różnić, więc lepiej, żebyśmy zawczasu przekonali się, że zakładając konto zgadzamy się na to, na co zgodzić się chcemy. Na szczęście istnieją fora bukmacherskie, na których każdy wątpliwy zapis w regulaminie któregokolwiek z bukmacherów jest natychmiast demaskowany i szeroko omawiany. Czas poświęcony na te lekturę na pewno nie będzie czasem straconym.

Dzisiejsze strony najlepszych bukmacherów to nie tylko oprogramowanie umożliwiające dokonanie zakładu. To coraz częściej na bieżąco aktualizowane profesjonalne serwisy sportowe. Oprócz czysto redakcyjnych newsów na temat aktualnych wydarzeń sportowych będziemy mieć do dyspozycji pełną gamę statystyk, tabele rozgrywek ligowych, rankingi oraz linki do największych serwisów sportowych. Regułą jest także możliwość zapisania się do newslettera. Wybierzmy więc serwis najbardziej nam odpowiadający i pod tym kątem.

Kolejna sprawa – płatności. Jedna z najważniejszych, bo przecież w tej całej zabawie chodzi nie tylko o sportowe emocje ale również o pieniądze. Pieniądze, które powinny bez problemów krążyć nie tylko z naszego konta na konto bukmachera ale również, a nawet przede wszystkim, w drugą stronę. Jak możemy sprawdzić, czy możemy w tej kwestii zaufać naszemu bukmacherowi? Przede wszystkim wszelkie płatności powinny odbywać się przy użyciu szyfrowanych połączeń. To niezbędne aby nasze drażliwe dane nie dostały się w niepowołane ręce. Druga kwestia to ilość dostępnych metod płatności. Im więcej, tym lepiej. Dzisiaj najwięksi bukmacherzy oferują ich nawet kilkanaście, od zwykłych przelewów bankowych, szybkich przelewów typu Przelewy24, poprzez karty kredytowe, banking online, internetowe portfele takie jak Neteller czy Skrill, Pay Pal aż do przedpłaconych kuponów Ukash.  

Cóż jeszcze? Pierwsze wrażenie na stronie www. Jeżeli strona bukmachera wygląda niechlujnie, nie jest często aktualizowana a nawigacja pozostawia wiele do życzenia, odpuśćmy sobie. Nie warto ufać firmie, której nie stać na profesjonalne wykonanie swojej wizytówki, jaką jest pierwsza strona witryny.

Na koniec, a może na początek – call center. Każda poważna firma oferująca zakłady sportowe oferuje 24-godzinną obsługę klienta. Formy mogą być różne – telefon, czat czy email. W każdym razie w wypadku jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy mieć możliwość natychmiastowego kontaktu jak również bezzwłocznego otrzymania odpowiedzi. Nie zaszkodzi zbadać te kwestie jeszcze przed wystąpieniem ewentualnych kłopotów.