Automaty

Automaty (zwane też jednorękimi bandytami / ang: slots) to najbardziej popularna forma hazardu, zarówno w Internecie jak i na żywo. Szacuje się, że dają one około 70% przychodów przeciętnemu kasynu. Kiedyś głównie mające na bębnach kolorowe owoce, dzisiaj sloty oferują wszystkie możliwe wzory, motywy, tematy i bonusowe gry.

Ich popularność wynika z prostoty zasad, łatwości obsługi, stosunkowo niskich kosztów gry oraz z długiego czasu w jakim automaty pozwalają nam bawić się w kasynie internetowym lub tradycyjnym.

Dlaczego gracze wybierają automaty w Internecie ?

  • darmowy trening i testowanie każdej maszyny – bez ograniczeń!
  • jackpoty (kumulacje wygranych) idące w setki tysięcy dolarów – to możliwe tylko w Internecie, bo na automatach do gier grają miliony graczy każdego dnia
  • największy wybór jednorękich bandytów – owoce, numery, symbole, obrazki
  • specjalne gry dodatkowe i premie
  • bonusy powitalne dla nowych graczy w każdym rekomendowanym u nas kasynie!

 

Jak grać na automatach?

Gra na slotach jest prosta, bo nie wymaga od nas podejmowania żadnych decyzji – tak jak to jest w blackjack’u czy pokerze – a obstawienie zakładu jest dużo prostsze niż na przykład przy grze w ruletkę.

Ale warto zwrócić uwagę na kilka zmiennych, które znajdziemy prawie zawsze w jednorękim bandycie w Internecie:

Co możemy ustawić przed pierwszym spinem?

  • Denominacja – wartość jednego żetonu, czyli podstawowej jednostki gry w walucie w jakie toczy się gra. To właśnie jest fajne w kasynach internetowych – możemy kręcić automatami za darmo, a na pieniądze – nawet tylko za jednego centa! Plusem i minusem ustawiamy takie stawki na jakie nas stać.
  • Ilość żetonów na jedną linię (ang: line bet). Tutaj możemy ustalić ile postawimy żetonów na jedną linię w każdym spinie.
  • Ilość lini w spinie. Różne automaty mają różną ilość wygrywających linii. Klasyczne jednorękie bandziory z trzema bębnami miały tylko jedną linię, na której musiały ustawić się szczęśliwe obrazki, nowoczesne automaty mają nawet ponad 200 różnych połamanych wzorów. Więcej linii to oczywiście większe szanse na trafienie ciekawego układu.

Uwaga – w niektórych polecanych kasynach nie możemy zmieniać ilości linii, po prostu gramy na tylu, ile jest na automacie.

Opcje Automatu do Gry

Dostępne polecenia na automatach

Podstawowy to oczywiście ZAKRĘĆ czyli jeden spin z ustaloną ilością linii i żetonów na linię.

AUTOMAT pozwala na zaprogramowanie maszyny hazardowej na określoną przez nas ilość spinów, a więc możemy wziąć do ręki drinka, nie męczyć się klikaniem i patrzeć tylko czy fortuna się do nas uśmiechnie. Automatyczne spiny możemy ograniczyć do ilości obrotów lub konkretnej sumy naszego konta na plus albo na minus.

Największe szanse statystycznie na wygraną kasyno ustawia zawsze, kiedy gramy maksymalną liczbą żetonów na linię i maksymalną liczbą linii. Żeby oszczędzić nam klikania większość automatów ma specjalny przycisk: ZAKŁAD MAKS (BET MAX). Jeśli liczysz więc na duże jackpoty i premie – zawsze graj po maksie!

 

Automaty po angielsku – słowniczek

BET– zakład, denominacja (w zależności od automatu i kasyna)

LINES– ilość wybranych linii

TOTAL BET– całkowity zakład (linie x wartość żetonu)

BET MAX– zakład maksymalny

PAYTABLE– tablica wypłat i wszystkich dostępnych bonusów i nagród

SPIN– zakręć

REEL– bęben

Chcesz wiedzieć więcej o automatach i hazardzie? Sprawdź nasz pełny słownik hazardowy

 


Zobacz więcej