William Hill wkracza oficjalnie do Włoch

William Hill wkracza oficjalnie do Włoch

Słynny brytyjski bukmacher – William Hill potwierdził plany wejścia na włoski rynek gier online. Firma ma nadzieję skorzystać na planowanym pod koniec bieżącego miesiąca wprowadzeniu kasyn online we Włoszech.

Po uzyskaniu licencji od włoskiego urzędu regulującego sprawy związane z hazardem – AAMS (wł. Amministrazione Autonoma Dei Monopoli di Stato) przedstawiciel firmy William Hill powiedział, że nowa strona  przedsiębiorstwa – WilliamHill.it zostanie uruchomiona pod koniec bieżącego miesiąca. Bukmacher poświęcił ponad rok na przygotowanie swojej włoskiej strony. Ma ona stać się rywalem dla stron takich jak Lottomatica, Microgame oraz bwin/Gioco Digitale.

Podczas gdy AAMS ma zamiar, może nawet już 18 lipca, wprowadzić na włoskim rynku możliwość gry w kasynach online, firma William Hill potwierdziła, że jej nowa strona będzie początkowo oferowała grę w kasynie online, a w niedługim czasie także grę w bingo, zakłady sportowe i produkty pokerowe.

“Jesteśmy naprawdę podekscytowani naszym włoskim przedsięwzięciem” – powiedział Henry Birch, dyrektor zarządzający firmy William Hill. „Mieszkańcy Włoch pasjonują się sportem i innymi grami, co czyni rynek Włoch jednym z najważniejszych celów naszej ekspansji.”

„Spędziliśmy wiele czasu na tworzeniu strony i upewnianiu się, że spełnia ona wymagania regulacyjne AAMS. Bardzo cieszy nas wynik naszej pracy nad stroną i wierzymy, że stanie się ona hitem wśród włoskich graczy.”

Firma dodała, że wejściu na włoski rynek będzie towarzyszyła kampania marketingowa zaprojektowana tak, aby zwiększyć rozpoznawalność marki we Włoszech.

Firma William Hill wycofała się z włoskiego rynku zakładów sportowych w roku 2008 po tym jak sprzedała swoje przedsiębiorstwo typu joint venture z firmą Codere  firmie Intralot Italia za kwotę wynoszącą 5,5 miliona €.

Przedstawiciel firmy powiedział w tamtym okresie, że pomimo posiadania 57 licencji na prowadzenie zakładów detalicznych, które zostały przyznane firmie typu joint venture w procesie przetargowym w roku 2006 „ich ilość była niewystarczająca do zapewnienia atrakcyjnego zwrotu długoterminowego.”

Transakcja opiewająca na kwotę 5,5 miliona € obejmowała także sprzedaż licencji na prowadzenie zakładów online przyznaną joint venture William Hill Codere Italia po przetargu w 2006 r.