Unibet sponsorem Valencii CF

Unibet sponsorem Valencii CF

Unibet podpisał w ubiegły piątek umowę o sponsoring Valencii CF – klubu hiszpańskiej ekstraklasy, uważanego za trzecią po Realu i Barcelonie piłkarską potęgę z tego kraju.

Na mocy porozumienia pomiędzy klubem a znanym również w Polsce internetowym bukmacherem i kasynem – jednym z największych dostawców ruletki online – logo firmy Unibet zajmie centralne miejsce na koszulkach piłkarzy Valencii. Do gry w stroju z wizerunkiem nowego sponsora klub zobowiązany jest zarówno w meczach ligowy, pucharowych oraz towarzyskich. Unibet otrzyma również zwiększoną ekspozycję swojego logo na strojach treningowych i drugim komplecie strojów wyjściowych. Dodatkowo firma wsparta będzie reklamami na boisku, bandach LCD, stronie internetowej klubu oraz w oficjalnym magazynie klubowym.

Umowa podpisana została do końca sezonu 2008/2009 z realnymi szansami na jego przedłużenie do roku 2011. Szczegóły rozszerzenia kontraktu o kolejne okresy powinny dograne zostać w pierwszym kwartale 2009 roku.

Valencia FC jest trzecim co do wielkości umów sponsorskich klubem hiszpańskiej La Liga. W ostatnich latach klub był mistrzem Hiszpani w roku 2002 i 2004. W przyszłym roku klub planuje zmiane aktualnego stadionu (Estadio Mestalla z 50.000 miejsc) na nowy, położony w północno-zachodniej części miasta (Nou Mestalla z 75.000 miejsc).

Przedstawiciel skandynawskiego Unibetu, Juan Barrachina stwierdził że firma jest „bardzo zadowolona” z porozumienia i wyraził nadzieję, że da to szansę marce na wzrost popularności w Europie a szczególnie w Hiszpani.  

Unibet został tym samym szóstą firmą hazardową sponsorującą hiszpańskie kluby piłkarskie, obok takich firm jak 888.com (Sevilla FC), bwin (Real Madrid), Paf (Atlético de Madrid), Interapuestas (RCD Espanyol) Miapuesta – marka firmy Sportingbet (Unió Esportiva Miapuesta Castelldefels).