Kolejny konkurs Pucharu Świata w Kuusamo

Kolejny konkurs Pucharu Świata w Kuusamo

Po nieciekawym występie polskich skoczków narciarskich w niemieckim Klingenthalu, w piątek kolejne zawody. Tym razem przenosimy się do Finlandii, gdzie w Kuusamo zobaczymy w konkursie czterech naszych reprezentantów.

 

Czternaste miejsce w ostatnich zawodach zajęte przez Piotra Żyłę jako najlepszy polski wynik wygląda niezbyt imponująco. Być może lepiej nasi poradzą sobie w ten piątek – w eliminacjach Polakom poszło dużo lepiej, Krzysztof Biegun zakończył je z szóstym rezultatem. Najlepszy był Norweg Anders Bardal.

Wśród Polaków ciągle nie ma Kamila Stocha. Kontuzja okazała się poważniejsza i został w domu. Jego miejsce w reprezentacji zajął Stefan Hula. W ostatnich kwalifikacjach jednak nie popisał się zbytnio i w piątkowym konkursie nie wystąpi. Podobnie jak Jan Ziobro i Maciej Kot.

A kogo jutro zobaczymy w Kuusamo? Biało-czerwone barwy będą reprezentować Krzysztof Biegun, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Konkurs rozpoczyna się w piątek o godzinie 17.00.

Kursów na skoki nie ma zbyt wiele. Co nieco można jednak obstawić. Choćby to, kto będzie lepszy – Piotr Żyła czy Rune Velta:

Piotr Żyła – Rune Velta  (1X2)

Expekt: 1.98 – 1.74

Betsson: 2.10 – 1.67

Albo: Piotr Żyła czy Taku Takeuchi:

Piotr Żyła – Taku Takeuchi  (1X2)

Unibet: 2.30 – 1.55

Nie da się ukryć, że Piotrek jest ulubieńcem nie tylko publiczności ale i buków…

Życzymy celnych typów i wyjątkowych sportowych emocji podczas śledzenia transmisji z Kuusamo!