Światowa stolica hazardu przekroczyła 2 miliony mieszkańców

Światowa stolica hazardu przekroczyła 2 miliony mieszkańców

Jak donoszą najnowsze raporty, Las Vegas i przylegające obszary mieszkalne podwoiły liczbę stałych rezydentów w stosunku do roku 1994 i wynosi ona już 2 miliony.

Oczywiście osoby zamieszkujące na stałe światową stolicę hazardu to tylko mała część z prawie 40 milionów turystów, którzy odwiedzają mekkę rozrywki co roku, ale liczba ich wzrasta w bardzo szybkim tempie. Jak pokazują raporty, ilość mieszkańców okręgu Clark County (Las Vegas i okolice) wzrosła czterokrotnie od roku 1981,  a stan Nevada w ciągu ostatnich 20 lat był co roku stanem o najszybciej rosnącym zaludnieniu w całym USA.

Niewątpliwie za wzrost liczby mieszkańców odpowiada w dużym stopniu rosnąca popularność gier hazardowych, kasyn i pokera w ostatnich latach. Praktycznie każdy z zawodowych pokerzystów – włączając w to najlepszych graczy z Europy po osiągnięciu sukcesu na scenie profesjonalnej przeprowadza się na stałe do Vegas, gdzie ciągły dopływ „świeżej krwi” w postaci żądnych wrażeń i wygranych turystów gwarantuje im całkiem przyzwoitą egzystencję i grę na wyciągnięcie ręki.

Tym z Was, którzy na razie nie wybierają się w tamte okolice, polecamy rzucenie okiem na przykład na zasady blackjacka i grę w jednym z rekomendowanych kasyn internetowych – w przeciwieństwie bowiem do Las Vegas można sobie pograć w takim kasynie za darmo.