Porady dla nowych typerów

Porady dla nowych typerów

Obstawianie wydarzeń sportowych to znakomita rozrywka. Aby jednak nasza zabawa przyniosła wymierne wyniki finansowe a nie tylko satysfakcję, musimy kierować się kilkoma zasadami. W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć Wam najważniejsze reguły poprawnego obstawiania – nie są to skomplikowane strategie i formuły, ale podstawy, które musisz opanować zanim zaczniesz obstawiać naprawdę grubo.

Stawiaj na faworytów

Na każdym z nas duże wrażenie robi wysoki kurs na jakieś zdarzenie i związana z tym kursem ewentualna wygrana. Nie zapominajmy jednak, że bukmacher zna się na swojej pracy i im wyższy kurs oferuje, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że takie zdarzenie (czyli wygrana słabszej drużyny lub zawodnika) będzie miało miejsce. Początkujący typer powinien się skupić przede wszystkim na stawianiu na faworytów. Oczywiście wygrana nie będzie tak imponująca ale przynajmniej będzie bardziej prawdopodobna. Wszelkie fachowe wyliczenia wskazują na to, że gra na faworytów w długim okresie czasu jest najbardziej dochodowa.

Bankroll management

Określenie rodem z pokera ale doskonale pasuje także do tej dyscypliny hazardowej rozrywki. Jednym słowem – pieniędzmi zarządzać trzeba z głową.

Przede wszystkim powinniśmy grać tylko tymi pieniędzmi, na stratę których możemy sobie bez uszczerbku dla naszych finansów pozwolić. Jak w każdej grze raz jest dobrze a kiedy indziej nic nam nie wychodzi. Najważniejsze aby nasze przegrane nie odbiły się po pierwsze na naszym domowym budżecie a po drugie na naszym samopoczuciu. Bo co to za przyjemność grać w nerwach?

Po drugie, musimy nauczyć się mądrze tym bukmacherskim budżetem zarządzać. Nie stawiajmy wszystkich pieniędzy nawet na najbardziej jednoznacznie przez bukmachera typowane zdarzenie. To tylko sport i zawsze może się zdarzyć, że faworyt przegra. A my razem z nim. Lepiej sto złotych podzielić na 10 zakładów niż stawiać całą sumę na ten jeden.

Typujmy te dyscypliny, które znamy

Oferta internetowych bukmacherów jest praktycznie nieograniczona. Możemy postawić zakład na każde odbywające się w najbliższym czasie sportowe wydarzenie. Tylko po co? Znasz się na piłce? Stawiaj na wyniki meczów piłkarskich. Jesteś specjalistą od hokeja? Typuj mecze hokejowe. Bukmacherka to nie ruletka, tutaj szczęściu możesz pomóc właśnie poprzez swoją wiedzę.

Oczywiście nie powinniśmy przeceniać swojej sportowej wiedzy. W Polsce każdy zna się na futbolu i polityce. Tylko ilu z nas potrafi na zakładach bukmacherskich naprawdę regularnie zarabiać? Jeżeli już postanowiłeś obstawiać mecze piłkarskie, zainteresuj się tematem głębiej. Weź pod uwagę takie kwestie jak aktualna forma zawodników, stawka meczu czy fakt, że mecz rozgrywany jest na wyjeździe. Bukmacher też na to zwraca uwagę ale może o czymś zapomniał?

Porównuj oferty

Bukmacherów internetowych jest cała masa. Większość z nich oferuje bardzo podobne kursy na te same zdarzenia. Ale nie zawsze. Studiując oferty kilku buków można znaleźć u jednego lepszy kurs na konkretne zdarzenie niż u drugiego. Grając u kilku bukmacherów i wybierając tylko najlepsze kursy możemy zwiększyć swoją wygraną. Warto na to poświęcić trochę czasu, wszak w grę wchodzą Twoje pieniądze. Niestety skończyły się złote czasy dla uważnych typerów, kiedy to zdarzało się, ze dwóch buków miało odwrotne kursy na jedno zdarzenie ale okazję ciągle można znaleźć. Oczywiście nie powinniśmy przesadzać w zakładaniu rachunków u zbyt dużej liczby bukmacherów, bo najzwyczajniej zabraknie nam czasu na każdorazowe porównywanie ich ofert. 3 do 5 w zupełności powinno wystarczyć aby nasza gra stała się bardziej dochodowa.

Nie stawiaj zbyt wielu zdarzeń na jeden kupon

Zakłady sportowe to mimo całego ich uroku związanego z tym, że Twoja wiedza walnie przyczynia się do wygranej, zabawa oparta na niewiadomej. Co jakiś czas każdy faworyt może przegrać. Komponuj kupony z mniejszej ilości zdarzeń a wtedy rzadziej trafi Ci się nieprzyjemna niespodzianka w postaci przegranej pewniaka. Nic tak nie psuje nerwów jak kupon złożony z 9 trafionych spotkań i jednego nietrafionego, przez które cały plan bierze w łeb. Przecież jakbyś swoje typu zawarł w dwóch kuponach po 5 zdarzeń, jeden z nich byłby wygrany…

Druga kwestia – nie typuj za często na wielu kuponach tego samego zdarzenia. Przez jedną nieprzyjemną niespodziankę możesz przegrać wszystko, pomimo prawidłowych pozostałych typów.

Zimna głowa

Wracamy na koniec do kwestii pieniędzy. Mówiliśmy o zarządzaniu budżetem tak aby ewentualne przegrane zbytnio go nie nadwątliły. A co się dzieje, jak przytrafi nam się wysoka wygrana? Powinieneś zachować spokój. To naturalnie bardzo przyjemne wygrać kupę pieniędzy, ale to nie znaczy, że masz od razu zwiększać stawki na swoich kuponach. Wtedy tak jak szybko wygrałeś dużą kwotę tak samo szybko możesz ją przegrać.

Zakłady sportowe to przyjemna i wciągająca zabawa, ale żeby stała się źródłem regularnego dochodu, powinieneś ja traktować trochę jak pracę. Czy bez emocji podchodzić tak do dużych pieniędzy jak i do swoich sportowych sympatii. Tylko zimna analiza i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności zaprowadza Cię do sukcesu.