Etykieta na Ruletce

Etykieta na Ruletce

Gra przy stole do ruletki wymaga znajomości nie tylko zasad, ale również etykiety panującej w kasynie. Podobnie jak w przypadku innych gier, w które gra się w kasynach (takich jak na przykład blackjack czy automaty do gier), gracze powinni stosować się do etykiety dokonywania zakładów, a tym samym okazywać szacunek do kasyna, krupiera oraz pozostałych graczy bawiących się przy tym samym stole do gry.

 

Aby w kasynie mieć renomę kulturalnego hazardzisty, należy przestrzegać następujących zasad:

  • Dołączamy aktywnie do gry w ruletkę dopiero wówczas, gdy zapoznamy się z zasadami gry i limitami przy danym stole/w danym kasynie. Nie należy zasypywać krupiera pytaniami, szczególnie w trakcie rozliczania zakładów. Jeśli chcemy zasięgnąć porady, najlepiej porozmawiać z krupierami przy wolnych stołach, przy których nikt akurat nie gra w ruletkę
  • Obstawiamy wtedy, kiedy jest na to odpowiedni czas – od momentu, kiedy krupier ogłosi, iż „można dokonywać zakładów” do momentu, kiedy powie „koniec obstawiania” (no more bets)
  • Nie dotykamy postawionych żetonów znajdujących się na stole do gry po tym jak krupier ogłosił „koniec zakładów”
  • Pod żadnym pozorem nie dotykamy żetonów należących do innych graczy
  • Pozwalamy krupierowi dokonywać wypłat; nawet kiedy wygramy dużą pulę, nie zgarniamy żetonów samemu
  • Odnosimy się z szacunkiem do innych graczy i nie palimy przy stole do gry, jeśli inni gracze nie palą (dotyczy kasyn w których wolno w ogóle palić)
  • Zachowujemy się kulturalnie i nie podnosimy głosu na krupiera – w kasynie nie powinno się krzyczeć. W zupełnie złym tonie jest pomstowanie i przeklinanie krupiera, który prowadzi naszą grę. Pamiętaj, on tylko puszcza kulkę w ruch, reszta to tylko i wyłącznie los!
  • Nie zapominamy wręczyć krupierowi napiwku!

 

Grając na ruletce w internetowym kasynie online pewne kwestie są uproszczone, ale to nie zwalnia nas z obowiązku zachowania kultury, jeśli gramy w opcji z żywą krupierką. Niech pozorna anonimowość nie kusi nas do być niegrzecznym czy wulgarnym na internetowym czacie, w którym możemy zagadywać osobę prowadzącą grę!