Znamy już szczegóły Mistrzostw Świata Pokera w edycji europejskiej

Znamy już szczegóły Mistrzostw Świata Pokera w edycji europejskiej

Europejskie Mistrzostwa Świata Pokera (World Series of Poker Europe) powracają na Stary Kontynent już we wrześniu, po tym jak debiutancka impreza z ubiegłego roku okazała się sporym sukcesem. Ostateczny termin i lokalizacja zostały potwierdzone przez organizatorów, cztery turnieje pokerowe rozegrane zostaną w Anglii, w Empire Casino w Leicester Squere w Londynie.

Oprócz turniejów w H.O.R.S.E., Pot Limit Omaha i Mistrzostw Świata w No Limit Holdem, które składały się na program imprezy w ubiegłym roku, teraz otrzymamy dodatkowo szansę gry w czwartym turnieju, No-Limit Holdem z wpisowym £1,500, ktory wystartuje 19-go września.

Cała impreza potrwa do 2-go października, kiedy to poznamy tegorocznego mistrza świata edycji Europejskiej. W pierwszych, ubiegłorocznych rozgrywkach WSOPE do historii pokera przeszła norweska pokerzystka Annette Obrestad, która mimo młodego wieku (19 lat) zdołała pokonać dziesiątki zawodowców i jako pierwsza kobieta na świecie wygrać w ramach jednego turnieju astronomiczną kwotę ponad 2 milinów dolarów.

Naturalnie Annette będzie próbowała obronić swój mistrzowski tytuł w tym roku, choć może to nie być łatwym zadaniem. Udział w mistrzostwach świata pokera w edycji europejskiej zapowiedziało już wielu zawodowców, w tym kilku z uczestników finałowego stołu WSOP 2008, który to rozegrany zostanie w listopadzie w Las Vegas (w tym roku po raz pierwszy sam finałowy stół został przełożony o parę miesięcy później aby lepiej przygotować się do jego relacji w telewizji).

Swój udział w WSOPE 2008 zapowiedziały również takie gwiazdy pokera jak Chris Ferguson, Jennifer Harman, Phil Hellmuth, Erick Lindgren oraz Daniel Negreanu.

Oto szczegóły tych rozgrywek:

Turniej No Limit Hold’Em z wpisowym £1,500 – 19-22 września.
Turniej H.O.R.S.E. z wpisowym £2,500 – 22-25 września.
Turniej Pot Limit Omaha z wpisowym £5,000 – 24-27 września.
Turniej Mistrzowski (Main Event) No Limit Holdem z wpisowym £10,000 rozpocznie się 27 września i potrwa 6 dni.

oprócz tych czterech turniejów, w których oprócz nagród pieniężnych z puli do wygrania są tradycyjnie sławne bransoletki WSOP rozegranych zostanie pięć dodatkowych turniejów (ale już bez bransoletek).

W przeciwieństwie do roku ubiegłego gdzie turniej rozgrywano w trzech różnych kasynach, w tym roku cała impreza rozegrana zostanie pod jednym dachem dla wygody graczy.

O szczegółach kwalifikacji online będziemy informowali już wkrótce.