Rekordowa pula w telewizji – milion dolarów w jednym rozdaniu

Rekordowa pula w telewizji – milion dolarów w jednym rozdaniu

Tego programu fanom pokera przedstawiać nie trzeba. High Stakes Poker to bijący rekordy popularności telewizyjny show, w któym zawodowi pokerzyści grają na najwyższe stawki na oczach kamer i tysięcy widzów na całym świecie.

 To co stanowi o popularności tego programu, to fakt, że każdy z nich gra o własne, prawdziwe pieniądze. Kwoty które krążą z rąk do rąk mogą zwykłego śmiertelnika przyprawić o ból głowy – pule w granicach 10-50 tysięcy dolarów to minimum, większe rozdania to już sumy rzędu 100 – 300 tysięcy dolarów w jednym rozdaniu (!).

Show nadawany jest z Las Vegas co tydzień w amerykańskiej telewizji GSN i oczywiście zaraz po transmisji osiągalny jest w internecie. Aktualnie wyświetlany jest już czwarty sezon tego pokerowego „serialu” gdzie zobaczymy znane twarze takich prosów jak Barry Greenstein, Eli Elezra, Daniel Negreanu, Sammy Farha, legendę pokera Doyla Brunsona czy byłego mistrza świata z roku 2006 – Jamiego Golda.

Dzisiaj w nocy ukazał się 14-ty odcinek czwartej serii, który pobił dotychczasowe rekordy wielkości puli w jednym rozdaniu. Najpierw o ponad 800.000 powalczył „Big Papa” Brunson z kanadyjskim milionerem z branży … cyrkowej – Guyem Laliberte. Chwilę potem o jeszcze większe pieniądze starli się starzy rywale z kręgów profesjonalnego pokera: Sammy Farha i młody Fin Patrik Antonius. Pula sięgnęła 998.000 dolarów i została podzielona w stosunku 1-3 na korzyśc Antoniusa (na flopie obaj zawodnicy postanowili dokończyć rozdanie cztery razy pod rząd, za każdym razem wykładając nowy turn i river).

Walka o naprawdę duże pieniądze zrobiła się jeszcze ciekawsza od momentu kiedy 3 odcinki temu producenci podnieśli maksymalne wpisowe do pół miliona dolarów – co dało łączną sumę 5 milionów dolarów w gotówce na stole.

To się nazywa gruba gra… A jeśli o niej marzycie – może warto zacząć samemu trenować …?