Pub Poker – nowy sport narodowy Brytyjczyków?

Pub Poker – nowy sport narodowy Brytyjczyków?

Pokerowa gorączka w UK nie stygnie. Najnowsze badania instytutu Mintel wykazały, że odsetek grających w pokera na żywo w Zjednoczonym Królestwie osiągnął najwyższy poziom w historii kraju

. Do udziału w najbardziej popularnej grze w karty przyznało się na przestrzeni ubiegłego roku aż 31% Walijczyków, 27% Szkotów i 22% Anglików!

Jest to w dużej mierze efektem zmian w prawodawstwie brytyjskim (tzw. Gaming Act) , które od września 2005 pozwala na w pełni legalną grę w miejscach publicznych takich jak puby. Oczywiście same rozgrywki w pokera są w ustawie mocno ograniczone, szczególnie co do wysokości stawek i wygranych, ale przecież większość z milionów pokerzystów grających na świecie i tak traktuje to jako formę rozrywki i przyjemnego sposobu spędzenia wolnego wieczoru, więc kwoty wchodzące w grę nie mają znaczenia.

Lawinowo rosnąca popularność lokalnych knajpianych lig pokerowych zaskoczyła i nadal zaskakuje ich twórców i pomysłodawców. Jak przyznaje organizator Nuts Poker League, Steve Bellis: „Tempo w jakim przybywa nowych pubów z rozgrywkami pokerowymi jest niewiarygodna”.

Nam tradycyjnie pozostaje pozazdrościć wyspiarzom i czekać na podobne zmiany w naszym prawodawstwie. Póki co, trzymam kciuki za legalnie grających Polaków na Wyspach!

Jeśli jesteś jednym z nich, więcej informacji o rozgrywkach Nuts Poker League znajdziesz pod tym adresem:
http://www.thenutspokerleague.com/