Polak wygrywa grubo ponad milion w pokera !!!

Polak wygrywa grubo ponad milion w pokera !!!

Marcin „Góral” Horecki został pierwszym w historii pokera sportowego Polakiem, któremu udało się wygrać jednorazowo ponad milion złotych w oficjalnym turnieju pokerowym.

Horecki zajął trzecie miejsce w zakończonym w niedzielę 5-go października w Londynie turnieju z cyklu EPT (European Poker Tour) w najbardziej popularnej obecnie odmianie pokera – texas holdem (no-limit). Jest to najbardziej prestiżowy cykl rozgrywek pokerowych na Starym Kontynecie, który gromadzi najlepszych zawodowych graczy z całego świata w kilkunastu miastach Europy.

Marcin kilkakrotnie startował już w imprezach cyklu EPT, ale dzisiejszy rezultat to jego największy sukces, zarówno jako miejsce w turnieju oraz jako wygrana pieniężna. Nagroda za trzecie miejsce wyniosła w tym turnieju 303 tysiące funtów brytyjskich a więc ponad 1,3 miliona złotych. Warto dodać, że nagroda za pierwsze miejsce to równy milion – funtów !

Wpisowe do turnieju wynosiło w tym roku 5.400 funtów a w ramach akcji promocyjne do puli dołożył ćwierć miliona funtów sponsor imprezy, największy poker-room świata – Poker Stars. W drodze do finałowego stołu Marcin musiał pokonać ponad 590 innych graczy, w tym wielu zawodowców i prawdziwe gwiazdy tej dyscypliny sportu hazardowego.

W dotarciu do trzeciego miejsca duży udział miało szczęście, które sprzyjało mu w najbardziej krytycznych rozdaniach (np. Q-9 vs. A-A przeciwnika i dwie dziewiątki na stole…) ale w największym stopniu – jak to bywa w zawodowym pokerze przyczyniły się do tego umiejętności i doświadczenie.

„Góral” zakończył turniej wchodząc z shortstackiem all-in z K-8, sprawdzone przez K-J chipleadera. Po nic nie dającym mu flopie moment nadziei przyniósł turn z ósemką, jednak river był bezlitosny i paskudny – ostatnia karta wspólna to walet, który wyeliminował go ostatecznie z rozgrywki, dając wyższą parę przeciwnikowi.

Marcin zajmuje się zawodowo grą w pokera od kilku lat i nie był to jego pierwszy występ na turnieju z cyklu EPT. Od roku 2007 był zawodnikiem sponsorowanym przez Sportingbet a ostatnio dołączył do prawdziwej światowej elity pokera – team’u Poker Stars PRO. Swoim występem w Londynie „Góral” udowodnił, że miejsce w drużynie najlepszych graczy w texas holdem to nie przypadek.

Gratulujemy Marcinowi wygranej i życzymy następnych sukcesów. A okazja do udowodnienia swojej klasy już niedługo – w listopadzie cykl EPT po raz trzeci w historii zawita do Polski!

Mamy też nadzieję, że sukces „Górala” zachęci do gry, nauki i treningu innych zdolnych pokerzystów z Polski. Darmowa szansa na udział w EPT Warszawa do końca roku w największym salonie pokera na świecie – Poker Stars