Pokerowe mistrzostwa świata 2008 – znamy szczegóły!

Pokerowe mistrzostwa świata 2008 – znamy szczegóły!

Harrah’s Entertainment, największe na świecie przedsiębiorstwo rozrywkowo-hazardowe, właściciel rozgrywek World Seriers of Poker ogłosiło dokładny harmonogram tej imprezy na rok 2008.

WSOP jest uważane przez cały świat pokera za mistrzostwa świata w tym karcianym sporcie i co roku na kilka tygodni gości w Las Vegas tysiące graczy i fanów pokerowej rozrywki – zarówno amatorów jak i całą paletę zawodowców.

WSOP to seria turniejów pokerowych, rozgrywanych na żywo w kasynach Las Vegas. W roku 2008 będzie ich dokładnie 55. Najniższe wpisowe to 1.500$ i za taką kwotę będzie można zagrać aż w ośmiu różnych turniejach.

Turniejem o najwyższym wpisowym będzie pokerowy „wielobój” – turniej World Championship H.O.R.S.E czyli gra w pięć odmian pokera na zmianę – Limit Holdem, Omaha Hi-Low, Seven Card Razz, Seven Card Stud i Seven Card Stud Hi-Low. Aby zagrać w tym elitarnym pokerowym pojedynku trzeba oprócz znajomości tych wszystkich odmian pokera mieć również 50.000$ na opłacenie wpisowego.

Ale WSOP to nie tylko wielkie wygrane pieniężne – to także słynne złote bransoletki, które zdobywa każdy zwycięzca turnieju z cyklu WSOP. Jest to najbardziej pożądane trofeum w świecie pokera, a jego niewymierna wartość rośnie z roku na rok, ponieważ coraz więcej graczy startuje w imprezie i zdobycie jej nie jest takie łatwe jak dziesięć czy dwadzieścia lat temu, gdy w mistrzostwach świata w pokerze startowało kilkudziesięciu czy kilkuset nawet graczy.

Dzisiaj liczba zawodników w jedym tylko turnieju idzie w tysiące. W ubiegłym roku we WSOP wzięło udział 54.288 graczy we wszystkich turniejach a łączna pula nagród wyniosła prawie 160 milionów dolarów.

Najważniejszym prestiżowo turniejem imprezy WSOP jest tzw. Main Event czyli Turniej Główny. Wpisowe do tego turnieju to 10.000$ a jego zwycięzca zostaje na rok nieformalnym Mistrzem Świata. Oczywiście Main Event rozgrywany jest w formule Texas Holdem No Limit, który jest najbardziej popularną obecnie odmianą pokera na świecie. W zeszłym roku Main Event WSOP zgromadził 6.358 graczy a pula nagród wyniosła niemal 60 milionów dolarów.

Ilość uczestników tego turnieju w roku 2008 będzie na pewno ciekawym wskaźnikiem popularności pokera na świecie. Pojawiają się już bowiem głosy że boom na pokera powoli się kończy, czego dowodem może być mniejsza ilość graczy właśnie w Main Event w roku 2007 (w roku 2006 ustalony został absolutny rekord tej imprezy, kiedy wystartowało tam ponad 8.000 graczy).

Warto jednak pamiętać, że przez ostatnie dwa lata Main Event wygrywali amatorzy, którzy zwycięstwo zawdzięczali w dużej mierze szczęściu w kluczowych momentach turnieju i wielu fachowców jest zdania, że prawdziwych mistrzów należy szukać we wspomnianym wyżej turnieju HORSE. Ciężko się z tym nie zgodzić, w końcu to pięć razy większe wpisowe i pięć razy więcej odmian pokera do opanowania.

Niezależnie jednak od opinii ekspertów na sto procent WSOP jak co roku przyciągnie dziesiątki tysięcy graczy i fanów pokera i bez wątpienia stanie się największą imprezą pokerową świata. Tylko czy można w ogóle mówić jeszcze o tym jako o „imprezie” jeśli wszystko będzie trwało prawie … 2 miesiące ?!

A my na bieżąco będziemy informowali o możliwościach zakwalifikowania się do jednego z nich przez internet! Szczegóły zaraz po nowym roku!