Media w USA apelują o legalizację pokera online!

Media w USA apelują o legalizację pokera online!

W USA gra w pokera internetowego ma w zasadzie status zabronionej od czasu „Pokerowego Czarnego Piątku”, który miał miejsce 15 kwietnia 2011 r. W rzeczywistości sytuacja wygląda tak, jak inne przykłady prohibicji – decyzje z 15 kwietnia nie zaszkodziły popularności pokera internetowego, zablokowały jedynie dostęp do tej gry.

W miesiącach, które nadeszły po „Czarnym Piątku”, a zwłaszcza w ciągu w ciągu kilku ostatnich tygodni, znane tytuły prasowe zaczęły jawnie okazywać swoje poparcie dla pomysłu uregulowania pokera internetowego – i to szybkiego uregulowania.

 Oto kilka dobrych przykładów spośród nich.

Chicago

Amerykańskie stanowisko antypokerowe jest „bezsensowne” pisze dziennik Chicago Sun-Times i zwraca uwagę na to, że „w dokumentacji prawnej nigdy nie istniało żadne prawo federalne, które sprowadzało grę w pokera do czynności o wymiarze kryminalnym i nigdy nie było żadnej sprawy sądowej, która jednoznacznie stwierdziłaby, że poker internetowy jest nielegalny.

„Szczerze mówiąc, jeżeli w Departamencie Sprawiedliwości istniałaby jakakolwiek sprawiedliwość, wszyscy siedzielibyśmy dziś po pracy przed naszymi laptopami dobierając do strita.”

Las Vegas

„Od dnia nazywanego przez wielu „Pokerowym Czarnym Piątkiem” w życiu zawodowców grających w pokera nastąpiła drastyczna zmiana” pisze dziennik Las Vegas Review-Journal.

„Cały ten przemysł jest wypychany zagranicę”. Czemu? Żeby „uchronić” dorosłych Amerykanów przed niebezpieczeństwami związanymi z grą w pokera w zaciszach ich własnych domów? „Kongres, który dokonał już tyle spustoszenia ile mógł, właśnie znajduje się na wakacjach. Kiedy jednak powróci do Waszyngtonu, delegacja ze stanu Nevada może znaleźć gorsze sposoby spędzania czasu niż naciskanie na legalizację i rozsądne uregulowanie sprawy internetowego pokera.”

Waszyngton D.C.

“Tak naprawdę to jesteśmy już zmęczeni tym, że pomiata się nami i traktuje jak wyrzutków, kiedy nie robimy nic złego” pisze na blogu jeden z autorów publikujących w Washington Post .

„Poker jest równie amerykański jak baseball i szarlotka. Granie w pokera wymaga umiejętności z dziedziny matematyki, psychologii, zarządzania pieniędzmi oraz całego szeregu innych, bardzo wyrafinowanych umiejętności, na tle których odbicie piłki lecącej z prędkością 90 metrów na sekundę wydaje się dziecinnie proste.”

Baltimore

“Przemysł pokera internetowego jest wyjątkowy, ponieważ jego przedstawiciele sami zwrócili się do rządu Stanów Zjednoczonych o to, żeby go opodatkować i wprowadzić przepisy regulacyjne. Dla wszystkich zainteresowanych byłoby lepiej, gdyby tak właśnie się stało” – pisze gazeta codzienna  Baltimore Sun.

“Jeżeli rząd naprawdę chciałby uchronić Amerykanów przed traceniem pieniędzy na złych decyzjach finansowych to można podać mu całą listę firm, które powinien ścigać. Tuziny firm niszczyły gospodarkę USA poprzez udzielanie złych kredytów hipotecznych oraz sprzedaż papierów wartościowych popartych hipoteką, których sprzedaż  bazowała na wątpliwych technikach sprzedażowych ocierających się o oszustwo i celowe wprowadzanie w błąd.”

Fox News

Nawet ultra-konserwatywna stacja informacyjna Fox News, popierająca Billa Frista i Georga Busha (którzy są szczególnie odpowiedzialni za ustawę UIGEA), wyraża konieczność wprowadzenia zmian i przyznaje, że zyski z hazardu online, które wpływałyby na konto USA są w stanie przyczynić się do naprawy budżetu pogrążającego się w coraz większym kryzysie kraju…