Później do kasyna w Makao ?

Później do kasyna w Makao ?

Wejście do kasyna dopiero od 21-go roku życia – takie zmiany w prawie planuje Rząd Specjalnego Regionu Administracyjnego Makao – terytorium we wschodnich Chinach, znanego jako jedyne miejsce w tym gigantycznym kraju, gdzie legalnie uprawiać można hazard.

Lokalne władze zaniepokojone są negatywnymi zjawiskami związanymi z obecnością młodzieży w kasynach, jak również z zatrudnianiem jej w świątyniach gry – głosi oficjalny komunikat Sekretarza Administracji i Sprawiedliwości regionu Makao. Z uwagi na fakt że hazard stanowi podstawę gospodarki tej strefy administracyjne Chin, pojawia się coraz więcej problemów z uzależnieniem od gry wśród młodych gości kasyn, ale również wśród pracowników.

Makao jest jedynym miejscem z legalnym hazardem w ChRL, posiada 31 kasyn które zatrudniają ponad 36 tysięcy mieszkańców tego regionu. Przychody z działalności kasyn stanowią lwią większość dochodów podatkowych Makao. W gry kasynowe zagrać może obecnie każdy kto ukończył 18 lat – co jest dosyć niską barierą wiekową. Dla porównania, w światowej stolicy hazardu, Las Vegas, wstęp do kasyna dozwolony jest dopiero od lat 21.

O takiej granicy wiekowej myślą władze Makau, z którymi zgadza się nawet lokalny magnat hazardowy, Stanley Ho, właściciel aż 19 kasyn w tym rejonie. Jak stwierdził, podniesienie dolnej granicy wieku do 21 lat pozwoli młodzieży skupić się bardziej na edukacji niż na rozrywce.