Polacy dużo wydają na hazard

Polacy dużo wydają na hazard

Polskie Ministerstwo Finansów opublikowało dane, z których wynika, że Polacy w 2008 roku wydali na hazard ponad 5 miliardów dolarów, znacznie więcej niż w 2007 roku (3.8 miliarda).

42-procentowy wzrost plasuje Polskę w czołówce najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Polacy szczególnie polubili wrzutowe automaty do gry. W ciągu ostatniego roku liczba graczy na automatach podwoiła się i wyniosła ponad 46 tys. Obroty w tej kategorii wzrosły o 73.2% i wyniosły 2.7 miliarda dolarów.

Niestety niewiele zmian zaszło w przepisach regulujących hazard internetowy, choć temat został podjęty przez ustawodawcę już w listopadzie 2007 roku.  W kwietniu 2008 roku polski Minister Finansów Marek Kapica powiedział, że próby uregulowania internetowego hazardu zostaną podjęte w drugiej połowie 2009 roku. Kapica sądzi, że Polska powinna zalegalizować internetowy hazard: „I tak nie możemy powstrzymać tego procesu, będzie więc lepiej, jeśli przyniesie on wpływy do budżetu”.

W tym czasie Ministerstwo Finansów podobno przygotowywało odpowiednie zmiany w ustawodawstwie, które muszą zostać 
zatwierdzone przez Komisję Europejską. Jest to typowa procedura obowiązująca w krajach Unii Europejskiej. Jednak jak dotąd nie pojawiły się żadne doniesienia o rozwoju sytuacji.