Legalizacja kasyn online w USA: prognozowane korzyści

Legalizacja kasyn online w USA: prognozowane korzyści

Jak pokazują wyniki najnowszego badania przeprowadzonego w USA prez H2 Gambling Capital, pełna regulacja prawa w zakresie legalności rozrywki o charakterze hazardowym przyniosłaby temu krajowi w ciągu następnych pięciu lat ponad 32.000 nowych miejsc pracy i 57 miliardów dolarów przychodu z podatków z tej branży.

Jak twierdzi Simon Holliday, dyrektor instytutu HS, uregulowanie przepisów i legalizacja hazardu przez internet jest wyjątkową okazją przy aktualnej sytuacji gospodarczej kraju na niemal natychmiastowy wzrost zatrudnienia i wsparcie tak oczekiwanego wzrostu gospodarczego dodatkowymi wpływami do budżetu, chroniąc jednocześnie bezpieczeństwo graczy. Jak dodaje, ma on nadzieję, że wyniki badania będą dodatkowym bodźcem dla administracji Baracka Obamy aby podobnie jak w przypadku reformy zdrowia i tutaj zrobić zdecydowane kroki i dostosować przepisy do rzeczywistości.
 
„Aktualna sytuacja prawna powoduje, że z Ameryki wypływają miliardy dolarów za granicę, gdzie zarejestrowane są kasyna oferujące maszyny do gry online, nie płacące w tym momencie żadnych podatków” podsumowuje Holliday.
 
Warto dodać, że powołany przez amerykańską Izbę Reprezentantów Komitet Finansów Publicznych pracuje aktualnie nad zgłoszonym przez kongresmena Barney’a Franka projektem ustawy o hazardzie w internecie, która miałaby nakreślić ramy prawne i zasady licencjonowania operatorów e-gamingu w USA. Kolejne obrady komisji zaplanowano na przełom kwietnia i maja tego roku.