Zobacz zwiastun filmu -21- prawdziwa historia pogromców blackjacka

Zobacz zwiastun filmu -21- prawdziwa historia pogromców blackjacka

W marcu na ekrany kin wejdzie film, który dla fanów adrenaliny, hazardu i dużych pieniędzy będzie po…

W marcu na ekrany kin wejdzie film, który dla fanów adrenaliny, hazardu i dużych pieniędzy będzie pozycją obowiązkową. „21” to oparta na faktach opowieść o grupie studentów matematyki z uniwersytetu M.I.T (Massachusetts Institute of Technology) która znalazła sposób na pokonanie kasyna w jego flagową grę – blackjacka.

W filmie zagrają między innymi Kevin Spacey, Kate Bosworth, Jim Sturgess i Laurence Fishburne. Reżyserem jest Robert Luketic a scenariusz oparto na bestsellerze książkowym Bena Mezrich’a „Bringing down the house” („Pokonać kasyno”), który opowiadał prawdziwą historię młodych graczy.

Grupa opanowała do perfekcji metodę tzw. card counting czyli liczenia kart. Stosując w trakcie gry strategię podstawową blackjacka oraz licząc wykładane karty (ilość figur i niskich kart) byli w stanie przewidzieć jakie karty pozostały w bucie i dostosować do tego ilości i wysokości zakładów. Dodatkowo, działając w grupie potrafili szybko zajmować miejsca przy „gorących” stołach gdzie pozostałe karty dawały przewagę graczowi.

Grupa (znana też jako MIT Blackjack Team) działała z sukcesami w latach 80-tych i 90-tych, „ograbiając” kasyna w USA na kilka milionów dolarów. Przez jej szeregi przewinęło się kilkunastu graczy, cześć z nich zrezygnowała bowiem z tego ryzykownego hobby, kiedy stosowana metoda przez pewien czas nie przynosiła oczekiwanych rezultatów.

Poniżej prezentujemy zwiastun filmu, a wszelkie informacje o ewentualnej polskiej premierze tego ciekawego filmu będziemy na bieżąco zamieszczać w naszym portalu.