Fiesta czy Nirwana – gorące nowości tego tygodnia

Fiesta czy Nirwana – gorące nowości tego tygodnia

Gorąca meksykańska fiesta, czy wewnętrzny spokój Nirvany? Wybierz kolejność i wypróbuj dwie gorące nowości bieżącego tygodnia. Zagraj w Grim Muerto oraz Nrvana The Nxt Experience, sprawdź, która z gier przyniesie Ci więcej szczęścia. Niezdecydowanym przybliżamy obydwa automaty.

 

The Grim Muerto – czyli meksykańska fiesta z kapelą z zaświatów 

Co prawda do Święta Zmarłych jeszcze daleko, ale na świętowanie jest zawsze dobra pora. Tematem przewodnim tej imprezy będzie meksykańska fiesta przy akompaniamencie Mariachi. Kapela dość nietypowa (bo z zaświatów) przybyła nie tylko po to by przygrywać, ale przede wszystkim po to by dać szansę WYGRYWAĆ!

Graficznie gra prezentuje się energicznie, kolorowo i zabawnie, a przy okazji jeszcze bardzo konsekwentnie i na poziomie. Co prawda w grafice brak jest efektów 3D, do których zdążyli nas już przyzwyczaić inni producenci, ale warto pochwalić obecność detali świetnie wpisujących się w klimat całej gry. Na bębnach spotkamy śmiertelnie przystojnych członków zespołu: akordeonistę Amadora, trębacza Tauro, skrzypka Fernando i Vincente na Vihuela. Wiadomo, szlagiery Mariachi nie każdemu przypadną do gustu, ale trzeba przyznać, że w tej grze nie są specjalnie uciążliwe, nawet serwowane w większych dawkach. Podsumowując, grafika i muzyka tworzą bardzo spójny i dobrze wykonany pakiet.

Sam format gry jeść dość typowy. Automat oferuje 5 bębnów, 3 rzędy oraz 20 linii wypłacających. W Grim Muerto znajdziemy symbole Wild, symbole Scatter, Free Spins oraz funkcję Second Chance. Główną atrakcją jest runda darmowych spinów uruchamiana przez 3 symbole Scatter pojawiające się na bębnach 1,3,5. Dobra wiadomość jest taka, że w trakcie Free Spins kolejne symbole Scatter zwiększają ilość darmowych obrotów, aż do momentu osiągnięcia maksymalnej wygranej. Grim Muerto to automat średniej wariancji oferujący wygrane średniej wielkości. Najwyższa z nich sięga 2,5 tys. wielokrotność stawki w trakcie pojedynczego spinu. Wyższe wygrane padają przeważnie w trakcie rundy Free Spins.

Reasumując, Grim Muerto to gra ze sporą ilością atrakcji i hojną tabelą wypłat, które wspólnie dają całkiem duże możliwości.

NRVNA The Nxt Xperience – czyli futurystyczne oświecenie dla poszukiwaczy monet

Odnalezienie wewnętrznego spokoju (oraz wiader z monetami) to zadanie, jakie stawia przed nami najnowszy automat od firmy NetEnt. NRVNA The Nxt Xperience to gra o futurystycznym wyglądzie i duchowej tematyce. W rzeczywistości jest to bardzo prosta gra, której akcja koncentruje się głównie wokół rundy darmowych spinów.

Cała estetyka automatu krąży wokół minimalizmu połączonego ze spokojem New Age. Co prawda grafika jest ultrafuturystyczna, ale na bębnach znajdziemy mieniące się klasyczne symbole dzwonków, siódemek, podków i koniczynek. Podkład muzyczny jest raczej generyczny i lekko usypiający, natomiast pasuje do założonego przez NetEnt klimatu. Całość można określić jako przejrzystą i relaksującą.

Automat zbudowany standardowo z 5 bębnów, 3 rzędów i 30 linii wypłacających. W trakcie gry można się spodziewać symboli Wild, symboli Scatter, Free Spinów oraz multiplierów. Jak już wspominaliśmy prawdziwa akcja rozpoczyna się w rundzie z darmowymi spinami, w której dodatkowo obraca się koło przypominające koło fortuny z nagrodami w postaci multiplierów lub kolejnych Free Spinów. W tej części można zyskać nawet do 3.220 x stawki. Symbolem wypłacającym najwięcej jest symbol wisienki, która oferuje aż 2.000 monet za układ pięciu. Kolejnym symbolem, na którego warto zapolować, to Scatter w postaci pomarańczowego klejnotu. 3 symbole dają 10 darmowych spinów, 4 symbole – 15 darmowych spinów, a 5 aż 30 dodatkowych obrotów.

Co prawda funkcje dodatkowe w NRVNA są dość proste ale tempo gry szybkie, więc ogólnie gra jest hipnotyzująca. Dodatkowo soundtrack wprowadza wyjątkowo wyluzowany nastrój. Jest to slot o wariancji niskiej do średniej, a w związku z tym oferuje dużo zabawy niezależnie od grubości portfela. 

Jeżeli poszukujecie czegoś z bogatą grafiką, imponującymi animacjami i skomplikowanymi funkcjami dodatkowymi, tutaj tego nie znajdziecie. Pozostałym graczom polecamy przyjrzeć się temu jednorękiemu bandycie, choćby dlatego, że stanowi miłą odmianę od swoich bardzo krzykliwych rywali.

Obie gry znajdziecie już w wszystkich polecanych przez Hazardowo najlepszych polskojęzycznych kasynach, takich jak Kasyno.plMr Green czy Unibet