Pokerowe ABC. 2 – Pierwsze kroki w internetowym poker-roomie

Pokerowe ABC. 2 – Pierwsze kroki w internetowym poker-roomie

Pierwsze kroki w internetowym pokerroomie

Z artykułu „Jak wybrać najlepsze miejsce do gry w pokera?” dowiedziałeś się, na co należy zwrócić uwagę wybierając swoje miejsce do gry w internetowego pokera. Wybrałeś więc godnego zaufania operatora, ale co dalej? Co jeszcze należy zrobić, żeby wreszcie zacząć grać?

Po pierwsze musimy zainstalować na naszym urządzeniu pokerową aplikację. Plik instalacyjny znajdziemy na stronie operatora a sama instalacja zwykle nie zajmuje więcej niż kilka minut. Na tym etapie warto zwrócić uwagę na wybór języka – niektóre programy trackujące będą działać wyłącznie wtedy, gdy nasza pokerowa aplikacja zostanie zainstalowana w języku angielskim. Nie zawsze da się to potem zmienić. Po drugie – jeżeli aplikacja ma nam w ogóle działać, musimy dodać ją do listy zaufanych w naszym firewallu.

Aplikacja zainstalowana, czas założyć pokerowe konto. Wybieramy sobie login i hasło. Podstawowa rejestracja wymaga podania danych osobowych oraz adresu e-mail i numeru telefonu, które zostaną wykorzystane do weryfikacji naszego konta. Jest to jednak weryfikacja, która weryfikuje tylko to, że posiadacz danego numeru czy maila właśnie założył jakieś konto. Prawdziwa weryfikacja nastąpi nieco później. Już na tym etapie pamiętajmy jednak, żeby podać nasze prawdziwe dane.

Mamy oprogramowanie, mamy konto, logujemy się więc i co widzimy? Widzimy przyjazny interfejs (sami wybraliśmy sobie ten poker room) oraz wiele zakładek. Jeszcze do nich wrócimy, na tym etapie interesuje nas jedna – Profil. Właśnie w tej zakładce ustawimy sobie nasz pokerowy avatar, czyli obrazek, który będzie się wyświetlał obok naszego nicka przy pokerowych stolikach. Co ważniejsze, w zakładce profilu zwykle znajduje się zakładka „Kasjer”.

W kasjerze dokonujemy wpłat i zlecamy wypłaty. Przed pierwszym depozytem warto się zastanowić, którą metodę wpłaty wybrać – porównać prowizje, limity czy czas oczekiwania na wypłatę. A dlaczego już myślimy o wypłacie? Bo wypłacić będziemy mogli właśnie tylko tą drogą, którą dokonaliśmy wpłaty. Z czego wybieramy? Największe poker roomy oferują nawet kilkadziesiąt metody depozytu, od bankowych przelewów, kart przedpłaconych po internetowe portfele i bitcoiny.

Najpopularniejszą metodą w świecie internetowego pokera wciąż jednak są e-portfele, takie jak Skrill, Neteller, ePayments, ecoPayz czy MuchBetter. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy nasz poker room legitymuje się licencją ważną w obowiązującej nas jurysdykcji – lepiej nie angażujmy naszego bankowego konta. Strzeżonego..

Tutaj ważna rada – pełną weryfikację przejdziemy przy okazji pierwszej wypłaty. Będziemy musieli wysłać skany różnych dokumentów potwierdzających nasza tożsamość. Lepiej zrobić to od razu, przed wypłatą. A dlaczego? A dlatego, że to trochę trwa i jeżeli po większej wygranej będziemy musieli poczekać nawet miesiąc na weryfikację, nasza wygrana może niepostrzeżenie zniknąć. Nie każdy ma tyle samozaparcia, żeby na miesiąc zapomnieć o grze i wszystko wypłacić.

Mamy więc konto, mamy na nim środki – nic tylko grać i wygrywać. Zanim jednak usiądziemy do stolików, warto je sobie przygotować. W oprogramowaniu mamy możliwość wyboru koloru sukna na stole oraz otoczenia stołu, możemy wybrać wzór koszulek na kartach, a także zdecydować, czy będziemy grać talią dwu- czy czterokolorową. Dobrym pomysłem jest konfiguracja przycisków odpowiadających za wysokość stawianych zakładów w każdej z rund licytacji – to wygodniejsze, niż przesuwanie suwakiem. I na początek to wystarczy.

Z górnej belki (chyba w każdym poker roomie te zakładki znajdują się w górnej belce) wybieramy więc interesujące nas gry (turnieje MTT, gry stolikowe, Sit’N’Go), znajdujemy stolik z „naszymi” stawkami (na początek polecamy te najniższe) i gramy. Nie ma się ani co martwić pierwszymi niepowodzeniami, ani zbytnio podniecać nieoczekiwanym sukcesem. Poker to gra długich dystansów i o tym, czy gramy dobrze czy źle, czy zarabiamy czy wręcz przeciwnie, pokaże próbka setek tysięcy rozdań. Miłej gry!


Pozostałe części naszego Poradnika: Pokerowe ABC


Jak wybrać najlepsze miejsce do gry w pokera? 


Pierwsze kroki w internetowym pokerroomie 


Zarządzanie pokerowym kapitałem 


Znaczenie pozycji w pokerze 


Zakresy rąk 


Rodzaje graczy pokerowych 


Blefowanie na najniższych stawkach 


Turnieje czy cashówki? 


Turnieje satelitarne – podstawowa strategia 


Stoły Zoom 


Miniturnieje Spin&Go 


Przechodzenie na wyższe stawki