William Hill wynosi się z Wysp

William Hill wynosi się z Wysp

Znany brytyjski bukmacher, firma William Hill podjęła decyzję o przeniesieniu swojej działalność online z Wielkiej Brytanii do jednego z rajów podatkowych (prawdopodobnie będzie to Gibraltar). Głównym powodem wyprowadzi firmy z rodzinnego kraju jest niezdowolenie jej zarządu z prowdzonej przez rząd polityki wobec firm z branży bukmacherskiej.

Ralph Topping – dyrektor William Hill – powiedział, że trudno jest wyciągnąć długoterminowe wnioski z okresu, w którym ogólne wyniki sportowe nie były zbyt dobre, a w kalendarzu zabrakło letnich mistrzostw w piłce nożnej.

Topping tak komentuje poranne doniesienia o wynikach finansowych firmy William Hill i przenosinach działalności za granicę: „Często mówiliśmy o odporności branży hazardowej, ale obecnie recesja ma wpływ na wszystkie firmy w tym sektorze. Nasze wyniki nie są zbyt dobre. Teraz musimy zapewnić firmie lokalizację, w której będzie mogła działać najwydajniej.”

Topping skrytykował również rząd Wielkiej Brytanii za zmuszanie bukmacherów do przenoszenia działów internetowych na Gibraltar: „Rząd twierdzi, że Wielka Brytania jest dobrym miejscem do rejestracji działalności hazardowej, zarówno online jak i tradycyjnej, ale to twierdzenie kłóci się z rzeczywistą polityką. W rezultacie żaden z operatorów online nie przeniósł działalności z powrotem do Wielkiej Brytanii.”

Topping mówi również, że przeniesienie działalności za granicę jest jedyną możliwością utrzymania konkurencyjności oddziałów internetowych. Dodaje: „Gdy rozwój twojej firmy jest powstrzymywany przez przepisy i prawo antymonopolowe, musisz szukać innych możliwości wzrostu swojego biznesu.”

„Nasze badania wykazały, że marka William Hill jest już znana poza granicami Wielkiej Brytanii, będziemy więc rozszerzać działalność o nowe rynki. Obecnie w Internecie oferujemy nasze produkty w 16 językach, a w najbliższych miesiącach będziemy skupiać się na wybranych regionach” – mówi Henry Birch, szef firmy William Hill Online.