Ongame wprowadza aplikację na Androida

Ongame wprowadza aplikację na Androida

Znany dostawca oprogramowania do gier online – Ongame Network Limited ogłosił, że we współpracy z kasynem bwin.com zamierza wyprodukować aplikację umożliwiającą grę w pokera za prawdziwe pieniądze na urządzeniach mobilnych pracujących na systemie operacyjnym Android. Ongame to spółka zależna od koncernu Bwin.Party Digital Entertainment. Jej nowa aplikacja pokerowa jest darmowa i opiera się na interfejsie do iPhone’a, który został wprowadzony na rynek w styczniu.

„Po tym, jak wprowadziliśmy aplikację do iPhone’a umożliwiającą grę w pokera na prawdziwe pieniądze, wiedzieliśmy, że naszym kolejnym celem będzie stworzenie aplikacji dla systemu Android” – powiedział Berthold Kao, , menedżer ds. produktów mobilnych w firmie Bwin.Party.

„Aplikacja na iPhone’a umożliwiająca grę na prawdziwe pieniądze, którą stworzyliśmy z Ongame okazała się ogromnym sukcesem i wierzymy, że aplikacja na Androida ma w sobie podobny potencjał”.

Ongame spostrzegł, że Android stał się najszybciej zwiększającym swój udział w rynku systemem operacyjnym w Europie Zachodniej po tym, jak jego udział w sektorze smartfonów wzrósł z 4 % na początku 2010 r. do 36% dwanaście miesięcy później.  Według majowego raportu International Data Corporation, system operacyjny Android zwiększy roczną stopę wzrostu do 37% między 2010 a 2015 r.

„Mobilność nie jest już tylko cechą, która kojarzy się z „fajnym gadżetem”, w dobie cyfrowej technologii i cyfrowej konsumpcji jest to coś, czego oczekuje konsument” – David Pittel, dyrektor zarządzający Ongame.

„Pokerzyści to idealna grupa docelowa dla mobilnych aplikacji hazardowych, ponieważ zwykle dobrze orientują się oni w technice i chętnie korzystają z gier na różnych platformach. Pytanie, na które warto odpowiedzieć to, czy posiadają oni smartfona czy też nie. Kolejne pytanie to czy preferują system iOS czy Android. Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony wszystkich większych operatorów działających w sektorze pokera i na pewno będziemy inwestować znaczące środki w tych obszarach rozrywki”.