Pokerowe ABC. 1 – Jak znaleźć najlepsze miejsce do gry w pokera

Pokerowe ABC. 1 – Jak znaleźć najlepsze miejsce do gry w pokera

Jak wybrać najlepsze miejsce do gry w pokera?

Zaczynasz dopiero swoją przygodę z pokerem, może masz już za sobą kilka rozgrywek w gronie znajomych, a może po prostu wpadłeś gdzieś w internecie na relację z pokerowego turnieju i sam byś chciał spróbować? Nic prostszego. Stron pokerowych w internecie są setki. Tylko przebierać.

No właśnie. Jak z tych setek wybrać tę, której zaufamy i powierzymy nasze pieniądze? Przecież one wyglądają mniej więcej tak samo. Otóż warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, co pozwoli nam w przyszłości zaoszczędzić sobie chwil rozczarowania i złości. Na co zwracamy uwagę, wybierając internetowy poker room?

Przede wszystkim bezpieczeństwo. Na dole każdej strony powinniśmy znaleźć informację na temat licencji, na podstawie której działa dany room. Licencje, podobne do tych w internetowych kasynach, wydają odpowiednie urzędy, takie jak Malta Gaming Authority czy UK Gambling Commision. Niekiedy prowadzenie poker roomu wymaga także licencji w konkretnym kraju, więc te największe mogą legitymować się nawet ponad 20 licencjami wydanymi przez różne jurysdykcje. Nas powinna uspokoić licencja maltańska czy brytyjska, czyli te najbardziej cenione.

Gdy już wiemy, że gry w naszym wybranych poker roomie prowadzone są uczciwie, a nasze środki są bezpieczne, możemy zerknąć na ofertę tych gier. Jako gracz początkujący pewnie rozpoczniesz zabawę w pokera na stawkach najniższych i prawdopodobnie w najpopularniejszych odmianach, czyli No Limit Hold’em czy Omaha. W niektórych poker roomach (chociaż już coraz rzadziej) co jakiś czas organizowane są turnieje darmowe, czyli freerolle. Możemy w nich zagrać bez konieczności opłacania wpisowego i wygrać prawdziwe dolary czy euro.

Jak już trochę pogramy za darmo, nadchodzi czas na pierwszy depozyt. To jest moment kluczowy każdego początkującego pokerzysty, zaczyna się bowiem robić poważnie. Są dwie sprawy, na które musimy zwrócić uwagę przed pierwszą wpłatą. Po pierwsze, czy poker room oferuje odpowiadającą nam metodę wpłaty i wypłaty (portfel internetowy, przelew, karta kredytowa itd) i po drugie – czy z nasza pierwszą wpłatą wiąże się jakiś bonus. Wysokości bonusów powitalnych od pierwszej wpłaty znacząco różnią się w różnych roomach, więc warto się temu bliżej przyjrzeć. Tu w grę wchodzą nawet setki dolarów.

Wracając jeszcze do kwestii bezpieczeństwa. Nie tylko my chcemy się czuć bezpiecznie, operator także. Chce być pewny, że ty to ty, więc z pewnością będzie twoją tożsamość weryfikował. Zazwyczaj najdokładniej sprawdzi twoje dokumenty przed pierwszą wypłatą. Pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie podawać nieprawdziwych danych. Gdy zostaniesz przyłapany na jakiejś nieścisłości w tym temacie, czy świadomym oszustwie, wszystkie twoje środki w poker roomie przepadną, a twoje konto zostanie zablokowane. Reasumując – im bardziej wnikliwie zostaniemy sprawdzeni, tym lepiej. Dla wszystkich.

Internetowe poker roomy pracują na różnym oprogramowaniu. Przed rozpoczęciem poważniejszej przygody z danym pokojem warto sobie dokładnie przeklikać całą aplikację. Czy nawigacja jest dla ciebie intuicyjna? Jak „głęboko” możesz ingerować w wygląd swojej pokerowej rozgrywki? Jak poker room traktuje używanie oprogramowania trackującego, z którego wcześniej czy później prawdopodobnie zechcesz skorzystać? Czy podoba ci się tam po prostu?

Kolejna rzecz – ruch na platformie. Innymi słowy, jak wielu graczy jednocześnie gra w pokera w danym roomie. Oczywiście im więcej graczy, tym lepiej. Im więcej graczy, tym więcej pieniędzy w ekosystemie. Im więcej graczy, tym więcej złych graczy. A ty przecież chcesz grać wyłącznie przeciwko złym graczom…

W pokerze jest tak, że czasami ilość przechodzi w jakość. Badania dowodzą, że wśród wszystkich grających w pokera, tylko 5% z nich potrafi na swojej grze regularnie zarabiać. Pozostałe 95% dokłada do interesu, ewentualnie mieli kasą w miejscu. Dla tych ostatnich, czyli tych wychodzących z gry mniej więcej na zero, ważną informacją będzie wysokość rakebacku oferowanego przez operatora. Dzięki rakebackowi dostajemy pieniądze tylko za to, że gramy. Warto się po nie schylić.

Na koniec – jak z tych setek wybrać chociaż dziesięć, które zdołamy przetestować? Polecamy rankingi stron pokerowych prowadzone przez poważne witryny informacyjne, jak chociaż hazardowo.com. Warto również przejrzeć pokerowe grupy na Facebooku czy, coraz mniej popularne, pokerowe fora. Bo jeżeli któryś z pokerowych operatorów działa nieuczciwie lub gracze mają do niego jakiekolwiek zastrzeżenia, bardzo szybko dowie się o tym cała pokerowa społeczność.


Pozostałe części naszego Poradnika: Pokerowe ABC


Jak wybrać najlepsze miejsce do gry w pokera? 


Pierwsze kroki w internetowym pokerroomie 


Zarządzanie pokerowym kapitałem 


Znaczenie pozycji w pokerze 


Zakresy rąk 


Rodzaje graczy pokerowych 


Blefowanie na najniższych stawkach 


Turnieje czy cashówki? 


Turnieje satelitarne – podstawowa strategia 


Stoły Zoom 


Miniturnieje Spin&Go 


Przechodzenie na wyższe stawki