Zasady Gier Hazardowych

Ruletka

Magii kręcącego się koła i skaczącej po niej kulki uległ przynajmniej na chwilę chyba każdy, kto był w kasynie. Esencja gier losowych przyciąga swoją prostotą i całkowitą nieprzewidywalnością, dając szansę zarówno na częste jak i wysokie wygrane, gdzie tak ryzykanci jak i konserwatywni gracze mogą dopasować się swoim stylem do zasad panujących na kole. Ruletka została wynaleziona we Francji w XVII wieku, ale mimo upływu stuleci, jej zasady są praktycznie nie zmienione. W kasynach świata możemy spotkać 3 główne odmiany ruletki: europejską, francuską i amerykańską. Tutaj dowiesz się jak grać w ruletkę!

 

Ruletka na prawdę - zagraj w Energy Casino - z automatem lub z żywą krupierką!

Przebieg gry w ruletkę 

Gra w ruletkę toczy się w rytmie poszczególnych spinów czyli rzutów kulką po okręgu obracającego się koła ruletki. Grę prowadzi krupier, który odpowiedzialny jest za rzuty, wymianę żetonów oraz wypłaty wygranych. Przy jednym stole gra z reguły do ośmiu graczy, każdy z nich gra przeciwko kasynu.

Koło ruletki podzielone jest na 37 przegród (zwanych też polami), reprezentowanych przez liczby od 1-36 oraz zero (ruletka francuska i europejska). Ruletka amerykańska ma dwa zera, czyli łącznie 38 miejsc na kole. 18 numerów ruletki jest czerwone, 18 czarne a zero jest zielone.

Każdy z graczy kupuje u krupiera żetony do gry na ruletce, które dla każdego z grających mają inny kolor, aby nie pomieszały się podczas obstawiania. Kiedy chcemy skończyć grę krupier wymienia je na żetony cashowe, które mają już swoje nominały pieniężne i mogą być zamienione na gotówkę w kasie kasyna. W kasynach internetowych możemy obstawiać natomiast ruletkę bezpośrednio żetonami o różnych nominałach pieniężnych.

Ruletka na Żywo w kasynie EnergyRuletka na żywo w internetowym kasynie Energy

Aby zagrać w ruletkę w kasynie naziemnym należy obstawić wybrane numery lub ich kombinacje (szczegóły niżej) na polu głównym stołu ruletki lub na polach zewnętrznych (tzw. race-track). Kiedy większość graczy obstawi swoje żetony, krupier przyspiesza obroty ruletki i rzuca po jego okręgu kulkę. To ostatni moment żeby postawić ewentualnie jeszcze więcej, bo za chwilę krupier wygłasza sakramentalną formułkę "no more bets" ("koniec zakładów") i pozostaje nam już tylko śledzić lot kulki.

W kasynie internetowym grając w ruletkę online na prywatnym stole przeciwko komputerowi (tylko dla nas) możemy obstawiać tak długo jak chcemy, zmieniać położenie żetonów, nominały itd, a kiedy jesteśmy gotowi wciskamy przycisk SPIN i czekamy na wynik rzutu. Oczywiście grając w internecie w ruletkę z żywym krupierem (za pośrednictwem specjalnych serwerów i systemu kamer) czasu na przygotowanie zakładów mamy mniej, bo grają z nami inni sieciowi gracze a prawdziwa krupierka rzuca kulką w określonym tempie.

Kiedy kulka zatrzyma się w przegrodzie, krupier oznacza numer który wypadł specjalnym znacznikiem (ang: dolly) zgarnia przegrywające żetony i zaczyna wypłacać wygrane z obstawionego numeru i obstawionych pól przylegających oraz z zakładów na polu zewnętrznym stołu.

Rodzaje zakładów na ruletce

Na ruletce w każdej grze obstawić możemy dowolną ilość pól i kombinacji w ramach ustalonych dla stołu i poszczególnych zakładów limitów wartościowych. Oto poszczególne kombinacje zakładów i wielkości wypłaty:

Ruletka - budowa stolu i wysokosci wyplat

 

Ruletka to fascynująca gra, jeśli chcesz dowiedzieć sie o niej więcej zapraszamy też na zaprzyjaźniony portal Ruletka-Online.info, bogaty w cenne i ciekawe informacje o ruletce - dokładne zasady, historę a także systemy na ruletkę. Tam również czeka na Ciebie szansa aby potrenować trochę i zagrać na ruletce za darmo.

Ruletka na Żywo w kasynie Energy

 

Martingale - system silnejszy od logiki

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: