Recenzje Najlepszych Automatów

Przegląd świątecznych automatów

Grudzień to miesiąc gorączkowych przygotowań, świątecznych zakupów, porządków i zamykania spraw przed upragnionym urlopem. Dla jednych jest to ulubiony czas w roku, inni przeżywają w tym czasie katusze. Perspektywa tygodniowego lenistwa i obżarstwa w towarzystwie gadatliwej cioci Zosi, nie dla wszystkich wydaje się fascynująca.

Niektórzy szczęśliwcy z wyprzedzeniem zaplanowali ucieczkę do ciepłych krajów, większość z nas spodziewa się jednak tradycyjnego scenariusza bez większych zwrotów akcji. Na jednych i drugich w kasynach online czekają teraz świeże automaty w klimacie Ho! Ho! Ho! Na który slot warto poświęcić swój cenny czas i który z nich może posłużyć jako odskocznia od biesiadowania przy stole? Zobaczcie nasze krótkie podsumowanie kilku świątecznych pozycji i oceńcie sami. Wybierzcie własnego Świętego Mikołaja, który zasypie Was prezentami.

 

  1. X-mas Joker - barowa klasyka ze świątecznym akcentem

Automat X-mas Joker to klasyczna maszyna bez udziwnień, przyozdobiona dzwonkami, pierniczkami i świąteczną radością. Należy przyznać, że w zestawieniu z pozostałymi automatami z kategorii święta, pod względem estetycznym wypada naprawdę przyzwoicie. Grafika, choć prosta i bazująca na najbardziej oczywistych skojarzeniach, jest pozbawiona tandetnych akcentów. Co więcej, w tle gry słychać bardzo przyjemny podkład muzyczny z fragmentami popularnego Jingle Bells. W dużym skrócie X-mas Joker przewyższa oczekiwania względem barowych klasyków.

XmasJoker

X-mas Joker ma 3 bębny, 5 stałych linii wypłat i proste zasady. Trzy symbole świątecznego Jokera uruchamiają sekwencję dziesięciu darmowych spinów. Gdy podczas darmowego obrotu pojawią się co najmniej dwa symbole Prezentu Gwiazdkowego, czeka na Ciebie specjalna nagroda. Prezent gwiazdkowy ma wartość od jedno- do stokrotności całkowitego zakładu!

Trzy symbole prezentu, które pojawią się w dowolnym miejscu na bębnach podczas darmowego obrotu, przedłużają rundę Free Spins o dziesięć dodatkowych darmowych obrotów (do maksymalnie 50). Każdy z darmowych obrotów to szansa na wygranie kolejnych niespodzianek.

Zagraj teraz X-mas Joker

 

2. Secrets of Christmas - święta ze smakiem

Istnieją dwa typy świątecznych slotów. Pierwszy typ jest odpowiednikiem przytłaczającego sąsiada, którego dom został oklejony plastikowymi ozdobami, migającymi lampkami i nadmuchiwanymi zabawkami oraz drugi - bliższy klimatu eleganckiej uroczystości z subtelnym oświetleniem i naturalnymi ozdobami. Na szczęście twórcy Secrets of Christmas zainwestowali swój czas w produkcję slotu ze smakiem.

Secrets od Christmas oferuje 5 bębnów, 3 rzędy i 25 lini wypłacających. Akcja gry osadzona jest oknie przyprószonego śniegiem domku z bali. Symbolami w grze są świąteczne stroiki, świece, dzwonki, domki z piernika, girlandy, worki z prezentami oraz oczywiście Święty Mikołaj. Choć wszystko to widzieliśmy gdzieś już wcześniej, przyznajemy, że NetEnt wykonał kawał dobrej roboty, sprawiając, iż typowe symbole wyglądają jeszcze lepiej i bardziej świątecznie niż kiedykolwiek wcześniej. W zestawieniu z przyjemnym podkładem muzycznym, ten nowy slot pokazuje, jak powinny wyglądać tradycyjne, spokojne święta w relaksującej atmosferze.

Secrets of ChristmasTak jak święta nie mogą istnieć bez Św. Mikołaja, tak jednoręki bandyta nie może istnieć bez symboli WILD. Secret of Christmas łączy te dwie kwestie ze sobą i pozwala Św. Mikołajowi na zastępowanie wszystkich symboli za wyjątkiem symbolu Scatter.

Pod względem funkcji automat Secrets of Christmas jest dużo mniej skomplikowany w porównaniu do swoich NetEnt-owych poprzedników. Akcja w głównej mierze opiera się o rundę 10 Free Spinów, które uruchamiane są przez minimum 3 symbole Scatter (worek z prezentami).

Przed rozpoczęciem każdej rundy Free Spinów gracz dostaje szansę wyboru minimum 3 prezentów świątecznych, w których mogą się znajdować: 

  • dodatkowe 2, 3, 4, 5 lub 10 darmowe obroty,
  • dodatkowe multiplikatory x1, x2,
  • bębny 2 i/lub 4 w całości pokryte symbolem WILD,
  • dodatkowe WILD-y.

Ilość wyborów zależy od ilości wylosowanych symboli Scatter.

Zagraj teraz Secret of Christmas

 

3. Christmas Carol - Opowieść Wigilijna

Christmas Carol to automat bazujący na popularnej historii Charlesa Dickensa. Gracze przenoszą się do domu Scrooge’a - głównego bohatera Opowieści Wigilijnej, skąd będą podziwiać akcję odgrywającą się na bębnach.

Co by nie mówić, ten automat spogląda na kwestię świąt pod nieco innym kątem. Zapomnijmy o domkach z piernika i lukrze, który zupełnie nie jest w stylu Scrooge’a. Dekoracje świąteczne zostały ograniczone do minimum, a na bębnach możecie co najwyżej znaleźć prezenty owinięte złotym papierem i kilka symbolicznych dzwonków. W Christmas Carol głównymi bohaterami akcji są 3 duchy, których odwiedziny zwiastują rychłe nadejście rundy Free Spinów.

Christmas Carol automat do gier

Trzy symbole Ducha Przeszłości przyprawiają Scrooge’a o palpitację serca i uruchamiają rundę Past Spins. Ilość darmowych spinów zależy od ilości wylosowanych symboli Ducha Przeszłości: 3 duchy - 3 spiny, 4x - 6 spinów, 5x - 12 spinów. Co ciekawe, każdy Past Spin gwarantuje przynajmniej jedną linię wygrywającą lub ustrzelenie kolejnej funkcji specjalnej.

Trzy symbole Ducha Przyszłości oznaczają uruchomienie Future Spins, które działają identycznie jak Past Spins, również gwarantują wygrane, a ich ilość także zależy od liczby wylosowanych duchów.

Ostatni nawiedzający osobnik to Duch Teraźniejszości. Trafienie 3 jego symboli sprawia, że gracz może nie tylko podziwiać przerażoną twarz Scrooge’a, ale także obserwować, jak symbole na bębnach zamieniają się w WILD-y.

Na koniec, Scrooge nie byłby sobą, gdyby nie pozwolił graczowi na pomnożenie  wygranej. Christmas Carol ma tzw. opcję Gamble, z której można skorzystać po trafieniu każdej zwykłej wygranej. Tym razem zamiast zgadywania koloru karty wybieramy pomiędzy orłem lub reszką. Tak czy inaczej nasze szanse na podwojenie wygranej są 50:50.

Zagraj teraz w Christmas Carol

 

4. Flowers i Fruit Shop - znane szlagiery w zimowej oprawie

Ostatnia kategoria to popularne automaty, które pojawiły się właśnie przyprószone śniegiem i ozdobione lampkami choinkowymi, natomiast ich reguły pozostały niezmienione. Polecamy odwiedzić te maszyny choćby po to, by zobaczyć ulubionych bohaterów w zimowej oprawie. Taka opcja powinna przypaść do gustu graczom, którzy pozostają wierni swoim wyborom i nie mają ochoty na testowanie nowości. Zajrzyjcie świąteczne edycje Flowers i Fruit Shop.

FruitShop Xmas Edition

Zagraj teraz w Flowers Christmas Edition

Zagraj teraz w Fruit Shop Christmas Edition

 

Podsumowanie

Wśród niezliczonych świątecznych automatów dostępnych aktualnie w internetowych kasynach znajdziecie sporo przewidywalnych slotów z „odgrzewaną” grafiką, nudnych i zupełnie nie wartych Waszego czasu. Tego z pewnością nie można powiedzieć o wspomnianych przez nas automatach. Polecaną przez nas pozycją na tegorocznej liście nowości jest Secrets of Christmas, któremu w wyjątkowy sposób udało się uchwycić prawdziwego ducha świąt.

Dodaj komentarz

Hazardowo rekomenduje: